KategoriBota

Bota

Turqia nis luftanijet drejt Greqisë

Komanda e Forcave Detare të Turqisë ka dërguar një anije luftarake në jug të Detit Egje, pas pretendimeve se nga anijet e sigurisë bregdetare të...

Bota

Akuzat e reja kundër Katarit

Ministrat e jashtëm të Amerikës dhe Egjiptit, kanë akuzuar Katarin për mbështetje të terrorizmit dhe ndërhyrje në punët e brendshme të vendeve...

Bota

ISIS merr goditjet e fundit në Mosul

Forcat qeveritare irakiane kanë depërtuar thellë në qytetin Mosul të kontrolluar nga terroristët e ISIS, ndërsa beteja për qytetin e dytë më të madh...