KategoriBota

Bota

Terrorizmi godet sërish Parisin

Një sulm terrorist ka ndodhur natën e mbrëmshme në kryeqytetin francez në Paris. Nga informacionet e medieve ndërkombëtare mësohet se të paktën dy...

Bota Historia

Orientalizimi i Izraelit*

Konflikti në Izrael ka tjetërsuar edhe vetë strukturën sociale të shtetit përveçse e ka ekspozuar atë përkundrejt një armiqësie permanente nga vendet...

Bota

Parisi në alarm, vritet një polic

LAJM I FUNDIT: Raportohet per nje polic te vrare dhe nje i plagosur prane bulevardit Champs Elysees ne Paris. Atentatori rezulton gjithashtu te jete...