KategoriBota

Bota

Erdogan: Sikur mos ta njihja Sirinë

Rexhep Taip Erdogan, duke iu referuar monumenteve historike dhe të shenjta në Siri, ka deklaruar: Sikur mos ta njihja Sirinë. Sipas agjencisë së...

Bota

Në Siri lind Vladimir Putin!

Një çift sirian e ka pagëzuar djalin e vetë të porsalindur me emrin e presidentit rus Vladimir Putin. Sipas agjencisë së lajmeve ISNA, çifti sirian...