Bota

Çavusoglu-Stoltenberg bisedojnë për marrëveshjen e arritur me ShBA-në

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg zhvilluan një bisedë telefonike në lidhje me marrëveshjen e arritur me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Operacionin “Burimi i Paqes”.

Sipas informatave të marra nga burimet diplomatike ministri Çavusoglu dhe Sekretari i NATO-s, Stoltenberg realizuan një bisedë telefonike.

Gjatë bisedës palët dikutuan marrëveshjen e arritur me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) në lidhje me Operacionin “Burimi i Paqes”./trt