Shqiperia

Cërriku në shtetrrethim, mbi 860 policë në terren për Ramën (video)

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në Facebook, ndërsa thotë se Rama është pritur me protesta dhe revolta në Cërrik , ku zhvilloi turin e llogaridhënies publike.

Sipas Berishës, Cërriku është në shtetrrethim dhe mbi 860 police e gardistë kanë pushtuar qytetin për të mbrojtur Ramën.

Statusi i plotë i Sali Berishës:

Cërriku ne shtetrrethim, mbi 860 police dhe gardiste pushtojne qytetin per Ramen ne takimin e tij me narko rrogtaret e narko administrates dhe puthadoret e tij! Qytetaret e presin me parulla dhe revolte.