Shqiperia

Çim Peka, Ramës/ Mediat skandaloze? Lejet skandaloze i dhe ti me Gjushin, apo mediat?

Gazetari Çim Peka replikon në distancë me kryeministrin Edi Rama, i cili gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit Kombëtar të Rindërtimit, sulmoi sërish mediat duke i quajtur skandaloze.

Por teksa tema kryesore në vend është tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, ndërsa debati kryesor ndërtimet pa kriter në Tiranë dhe Durrës, Peka i rikujton edhe një herë shefit të mazhorancës se këto leje janë dhënë nga vetë Rama dhe ish-kryebashkiaku i Durrësit (anëtar i Kryesisë së PS), Vangjush Dako.

Sipas Pekës, këto leje u janë dhënë edhe pronarëve të mediave që sot të heshtin.

“Mediat janë skandaloze thotë Edioti, janë më keq se tërmeti thotë Batoni.

Një pyetje: Lejet për ndertimet skandaloze në Durrës dhe Tiranë i kanë mediat apo Gjushi me Ramën?? Sigurisht leje edhe për pronar mediash që tu mbyllin gojën”, shkruan Peka në një postim të tijin në Facebook./Tpz