Shqiperia

“Çmendet” adoleshenti në Berat, godet me mjete të forta babain

Policia e Beratit ka vënë në pranga një adoleshent pasi akuzohet se ka dhunuar të atin.

I arrestuari është A.P, 17 vjeç, banues në Berat.

Ai për motive të dobëta është konfliktuar dhe ka goditur me mjete të forta babain e tij, shtetasin S.P, 44 vjeç”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Dhunë në familje”, parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.