Shqiperia

Çmendurinë për pushtet të ballkanasve Hahn ja faturon Rusisë

Bashkimi Europian duket se po keqinterpreton krizën politike të shteteve të Ballkanit, njësoj si kryeministri i vendit Edi Rama komisionari Johanes Hahn ia ka faturuar këtë krizë politike ballkanase Rusisë.

“Nëse tolerojmë ne kujdesin ndaj Ballkanit, dikush tjetër mund të imponohet dhe ky dikushi tashmë është duke bërë përpjekje. Bashkimi Europian është opsioni më i mirë, por që të gjithë duhet të jenë të gatshëm për të “luajtur”, u shpreh ai, siç raporton “European Ëestern Balkans”.

Edhe pse këto deklarata janë absurde, në një kohë kur BE ndodhet në një krizë të thellë sepse vendet të ndryshme po duan të largohen, çmenduritë e Lulzim Bashës, Edi Ramës, Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Aleksandër Vuçiç, Gjorgj Ivanovit, Nikolla Gruevcit, e të tjerëve të etur për pushtet BE-ja i lidh me Rusinë./ Gazeta Impakt

OPINIONE