Shqiperia Sociale

COVID-19/ Për të tretën ditë raportohen 4 raste të reja, shkon në 880 numri i të prekurve në vend

Shkon në 880 numri i personave të prekur me koronavirus në vend. Për të tretën ditë me radhë raportohen 4 raste të reja në 24 orë. Dy janë në Berat dhe dy në Tiranë.

Ndërkohë vijon pozitiviteti i ulët nën 2%, në raport me testimet ditore. Sipas ISHP, 78% e të prekurve janë shëruar./Bw

OPINIONE

INTERVISTA