Shqiperia

Ç’po ndodh te Unaza e Re, arrestohen banorët, shoqërohet dhe një operator televizioni

Si çdo mbrëmje banorët e “Unazës së Re” kanë dalë për të protetstuar në mbrojtje të banesave të tyre duke bllokuar rrugën.

Por, me nxjerrje e ligjit të ri se kush bllokon rrugët pa lejë dënohet me gjobë deri në 5 vjet burg, dhe banorët po shoqërohen në Polici.

E njëjta gjë  ka ndodhur dhe mbrëmjen e sotme. Policia po kryen arrestime dhe e gjithë zona është e mbushur me civilë.

Por është arrestuar dhe operatori iShijak TV Ledio Guni për arsyen e vetme se po filmonte veprimet e policisë me ndalimin e banoreve të Unazës, duke ecur në trotuar pas protestes.

Në foto është pikërisht ai moment i i arrestimit te tij./boldnews

OPINIONE

INTERVISTA