Shqiperia

Çudia/ Rama: Rrugën e Kombit e bëri qeveria e Partisë Socialiste!

Në euforinë e fjalimit para socialistëve në Asamblenë e PS, Edi Rama mori autorësinë e Rrugës së Kombit që lidhi Kosovën me Shqipërinë. Projekti i realizuar në kohën e qeverisjes së PD-së tha Rama ishte skandaloz, me kontrata skandaloze dhe kushte skandaloze. 

“Kush e bëri Rrugën e Kombit? Ça rruge kanë bërë ata? Rrugën e bëmë ne” u shpreh Rama, kryeministri shqiptar që më shumë se për çdo gjë tjetër në lidhje me këtë projekt, do të mbahet mend për taksën që i vendosi shqiptarëve në të dy anët e kufirit për të kaluar në Rrugën e Kombit./lapsi