Rajoni

Daçiç provon të bëhet xhentëlmen në Bukuresht, Mogherini shkrihet nga puthja e tij

Gjatë një takim jozyrtar të ministrave të jashtëm të BE-së, ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç iu afrua Mogerinit dhe e puthi atë në dorë. Me sa duket Mogerinit ky gjest i pëlqeu prandaj edhe në fytyrë i ngeli një buzëqeshje.

Daçiç po i bën thirrje BE-së që t’i bëjë presion Kosovës për ta hequr taksën ndaj mallrave serbe.

Ndryshe, Daçiç përmes mediave të Beogradit vazhdimisht propagandon se Kosovës po ia tërheq njohjet. Ai është ndër personat që më së shumti lobon kundër Kosovës në botë.