Bota

Dalin pamjet e tmerrit nga tërmeti i fuqishëm mes Greqisë dhe Turqisë, shikoni si shkundet vendi

Dalin pamjet e para të tmerrshme nga tërmeti tronditës mes Greqisë dhe Turqisë.

Mediet e huaja kanë publikuar video, që tregojnë momentet e tmerrit kur lëkundja e fuqishme shkund vendin, ndërsa shihen edhe shtëpi të shkatërruara.

Tërmeti raportohet të ketë qenë me magnitudë 6.9 të shkallës rihter, ndërsa shkatërrimet janë kolosale, por deri më tani fatmirësisht nuk raportohet për viktima.