Shqiperia

Deklarata bombë: Kokaina krisi marrëdhënien e Edi Ramës me Angela Merkel…

Deklarata bombë: Kokaina krisi marrëdhënien e Edi Ramës me Angela Merkel…

Gazetari Bledian Koka thotë se kishte një çështje të fortë që lidhej me kokainë ajo që krisi marrëdhëniet midis kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane, Angela Merkel.

Deklarata bombë

“Prishja e parë mes Ramës dhe Merkelit ka ndodhur për rastin e Xibrakës. Magazinën e kokainës në Xibrakë e ka zbuluar policia gjermane.

Është një dosje që vështirë se mund të dali.

Rasti i hetimit të Xibrakës ka ndodhur nga gjermanët.

Ky ka qenë rasti kur Rama doli një herë e mirë nga zyra e Merkelit dhe nuk do të pinin më shampanjë në ballkon”, tha Koka në studion e Ora News.

 

Edhe dosjen e dytë më të madhe, rastin e Habilajve e kanë hetuar italianët dhe i shkon Prokurorisë duke shmangur policinë për shkak të mos besimit që ka.