Shqiperia

Deklarata e fortë: ‘Eskobari shqiptar në Turqi’ mik me deputetin e PS, negociatat nuk hapen në qershor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend, edhe pasi mazhoranca u largua nga salla e parlamentit .

Përmes lidhjes në facebook, Berisha deklaroi se negociatat në 28 qershor nuk do të hapen, me qeverisjen e Edi Ramës, ndërsa mbron ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe Saimir Tahirin.

Po ashtu, Berisha akuzon kreun e Kuvendit se është mik me Met Kananin, i cili njihet si “eskobari shqiptar”, i arrestuar pak ditë më parë në Turqi.

“Rama është rilindësi për të cilën bën fjalë në telefonatat me të dashurën Met Kanani, Eskobari tjetër. Do fitojë rilindësi i thoshte e dashura Met Kanani, Kanani mik kishte Gramozin, por në rilindës lartësonte vetëm Ramën”, u shpreh Berisha.