Bota

Dënimi me burg për Oscar Pistorius u rrit në 13 vjet e 5 muaj

Atletit Paraolimpik, Oscar Pistorius, i është rritur dënimi në 13 vjet e pesë muaj, raporton AP.

Paralympiani i kishtë shtënë Reeva Steenkampit, një modeleje dhe juriste e diplomuar, në orët e hershme të Ditës së Shën Valentinit 2013. Ai  gjithmonë ka thene se ai e ngatërroi për një njeri të bezdisshëm.

Ai e goditi me  katër plumba të kalibrit të lartë përmes një kabine tualeti të mbyllur brenda shtëpisë së tij luksoze në Pretoria, duke e vrarë Steenkampin