Shqiperia

Denoncimi/ Policia fsheh përdhunimin e një vajze nga djali i deputetit të PS-së

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë sot një denoncim të fortë në profilin e tij në Facebook, teksa thotë se djali i deputetit të PS-së Rrahman Rrahja ka dhunuar një vajzë, ndërsa ngjarja është fshehur.

Në denoncimin e bërë te ish-kryeministri thuhet se familjes së vajzës po i bëhet presion, në mënyrë që të heshtin.

Krimi i shëmtuar

Narkopolicia fsheh me urdhër të Edvinit, përdhunimin e një vajze nga djali i deputetit të narkopartisë. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. Sb

“Para 10 ditesh djali i deputetit te qytetit kruje z Rrahman Rraja ka dhunuar një vajzë me mbiemer Maloku nga fshati Zezë i njësisë administrative nikel. Vajza ka berë denoncim në Drejtorinë e Policisë Tiranë dhe i është deleguar për veprime policisë së rajonit F.Kruje.

Policia F. Krujës ka thirrur vajzën dhe ka manipuluar denoncimin duke i berë akt pajtimi, por vajza ka shkuar në zyren e shcb Durres e ka ri bërë denoncim dhe çeshtja ka ardhur përsëri në policinë e F. Krujës. Në rajonin e policise F.Krujë punon vellaj i deputetit inspektor Bashkim Rraja.

Inspektori i krimeve dhe opgj janë nën presion e trysninë e deputetit Rrahman Rraja e të kry të bashkisë Artur Bushi dhe vëllait të deputetit Xhelal Rraja qe është drejtor i postës Krujë e ndërhyrjes së taulant balla kanë bërë të mundur mos ndalimin e djalit të deputetit dhe çeshtja ka shkuar në prokurinë e Krujes në heshtje. Vajza e familja e saj janë nën presion psikologjik e dhunë verbale”.

OPINIONE