Denoncoi skandalin e pronave në Lezhë, i djegin lokalin natën

Një lokal është djegur natëne kaluar në Shëngjin. Lokali në pronësi të Pjetër Prelës është shkrumbuar natën, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e zjarrit. Ajo që e shton misterin e kësaj ngjarje është fakti se Prela është një nga denoncuesit e skandalit të pronave në Shëngjin dhe Ranën e Hedhun.

Për këtë skandal u ndaluan 24 persona në Lezhë, mes të cilëve edhe kreu i Bashkisë, Fran Frrokaj. Ende nuk dihen shkaqet, ndërsa po hetohet edhe në pistën e një zjarrvënie të qëllimshme.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne