Shqiperia

Deputeti denoncon skandalin e emërimeve në Arsim

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi përmes një postimi në rrjetet sociale ka denoncuar një skandal të vërtetë në fushën e arsimit. Bëhet fjalë për çështjen e emërimeve të mësuesve në rrethin e Librazhdit.

Boçi ka publikuar një fletë ku tregohen të gjithë arsimtarët që punojnë jashtë profilit të tyre në këtë qark.

“Pak” padrejtësi nga Librazhdi për Kryeministrin dhe Ministren e Arsimit, e denoncuar publikisht në FCB nga kërkuesit e drejtësisë”, shkruan Baoçi.