Deputeti i flaktë i Bashës, Salianji, vjedh energjinë. Ja çfarë ka bërë e ëma e tij

Deputeti i ri i PD-së, Ervin Salianji, edhe pse del në studio televizive ose në Komisionet Parlamentare dhe mbron interest dhe të drejtat e shqiptarëve, duket se ai vet e shkel ligjin me të dyja këmbët.

Siç shihet edhe në procesverbalin e mëposhtëm, në lokalin që është i regjistruar në emër të Shegë Salianjit (e ëma e Ervin Salianjit) sahati i energjisë nuk punon dhe ne të është ndërhyrë që të mos matet konsumi i energjisë.

Siç lexohet në proces-verbal, boksi i sahatit nuk korespondon me sistemin.

Ky denoncim është publikuar në gazetën Tema, e cila shprehet se kjo është një vjedhje e energjisë elektrike, që dënohet me burg.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne