Shqiperia

Deputeti i PS tenton të nxjerrë djalin e xhaxhait nga burgu, denoncuesi: ngjarja mbahet e fshehtë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital që thotë se kushëriri i deputetit të Partisë Socialiste të Durrësit, Jurgis Çyrbes, është arrestuar për grabitje shtëpish.

Denoncuesi thotë është djali i xhaxhait të deputetit Cyrbja, Edmond Çyrbja, dhe se po bëjnë të pamundurën që ta nxjerrin para 72 orëve dhe po e mbajnë të fshehur ngjarjen. Berisha shkruan se maxhoranca kontrollon drejtësinë.

Statusi i Berishës:

Qytetari dixhital informon:

Narkoshumica kontrollon drejtesine!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Doktor po ju bej me dije se esht arrestuar cuni xhait te deputetit Edmond Cyrbja cuni xhait Jurgist Cyrba qe esht deputet i PS.

Curbja esht arrestua per grabitje shtepiash dhe po bejne cmos ta nxjerrin se neser ben 72 or nga arrestimi i ti dhe po e mbajn te fshehur si lajm nga qe eshte cuni xhait te deputetit nk shkruan as nje gazete apo tv ju lutem beni verifikimet dhe bejeni publike ket rast anonim kuptohet”.

 

OPINIONE

INTERVISTA