Shqiperia

Detajet, zbardhet vendimi për arrestimin e 21 zyrtarëve/ Durrësi “pushtohet” nga policia e Tiranës

Policia e Durrësit finalizoi paraditen e sotme operacionin “Rodoni”, që çoi në pranga 21 zyrtarë dhe ish-zyrtarë, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Zyrtarët dhe ish-zyrtarët e arrestuar, mes të cilësve edhe ish-kreu i komunës së Ishmit dhe ish-kreu i Hipotekës së Durrësit, akuzohen se si një grup i strukturuar kriminal kanë tjetërsuar 68 mijë m2 tokë, pronë shtetërore, duke ia dhënë palëve të treta kundrejt përfitimeve.

Ndërkohë, prej orës 11:00 drejt Durrësit janë nisur nga Tirana mbi 18 makina policie.

Më poshtë mund të shihni vendimin mbi arrestimet e kryera nga policia, me urdhër të prokurorisë së qytetit bregdetar./boldnwes

OPINIONE

INTERVISTA