Shqiperia

Dhjetëra të arrestuar/ Opozita pritet të mbajë protestën e radhës në orën 11:00

Në orën 11:00 është paralajmëruar një tjetër protestë e opozitës, e cila do të mbahet tek Drejtoria e Policisë ku do të bëhet thirrje për lirimin e të arrestuarve.
Raportohet se deri tani janë arrestuar 50 protestues, ndërsa 40 të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë.

Policia e Shtetit ka nisur arrestimet e protestuesve të opozitës së bashkuar, protestë e cila u shoqërua me tensione dhe përplasje të forta, deri në orët e para të mengjesit të sotëm.