Dhuna ndaj biznesmenit, çfarë dëshmoi para policisë

Biznesmeni Andrea Zoga ka thënë para uniformave blu se tre persona të panjohur e kanë goditur me grushta, duke i shkaktuar dëmtime fizike. Policia e Tiranës sqaron se kallëzimi nga biznesmeni i dhunuar është bërë ditën e sotme, në ambientet e Spitalit të Traumës, ku ai po merrte trajtim.

Sipas Zogës, ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:30, në hyrje të një kompleksi pallatesh në rrugën “Medar Shtylla” në kryeqytet.

“Më datë 19.09.2018, në ambientet e Spitalit të Traumës nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit Nr.2, i është marrë kallzim shtetasit A. Z., banues në Tiranë, i cili ka kallzuar se më datë 18.09.2018, rreth orës 23:30, në hyrje të një kompleksi pallatesh në rrugën “Medar Shtylla”, tre persona të panjohur e kanë goditur me grushta duke i shkaktuar dëmtime fizike.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve si dhe janë kryer veprimet proceduriale përkatëse dhe materialet do t’i referohen për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 89/2 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë.

Burimi: BalkanWeb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne