Bota

Diplomati i Katarit: Askush nuk ka të drejtë të intervenojë në politikën tonë të jashtme

Shefi i diplomacisë së Katarit, Mohamed bin Abdulrahman al Tani, ka hedhur poshtë të enjten përzierjen në politikën e jashtme të shtetit të tij dhe përjashtoi zgjidhjen ushtarake të krizës, të cilën e ka shkaktuar vendimi i Riadit dhe aleatëve të tij për të ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Dohën.

“Askush nuk ka të drejtë të intervenojë në politikën tonë të jashtme. Ne jemi shtet i pavarur dhe sovran”, ka thënë ai, transmeton AFP.