‘Do shijoni ferrin’, SHBA-së, aleatëve dhe Rusisë i vjen kërcënimi i fortë

Kercenime te forta per sulme dhe hakmarrje ndaj SHBA, vendeve te saj aleate madje edhe kunder Rusise. Kercenimi vjen nga ISIS dhe eshte bere publik permes zëdhënësit zyrtar te ISIS Abul-Hasan Al-Muhajir.

Gjate nje fjalimi te djeshem si citon La Reppublica ai ka bërë thirrje për sulme ndaj SHBA dhe vendeve të koalicionit që sulmojnë Shtetin Islamik.

Ka qene analistja Rita Katz e cila ka shkruar ne Twitter, lidhur me fjalimin e mbajtur ne internet nga zedhenesi i ISIS.

“Bëni këto vende teatrin e të gjitha veprimeve tuaja, në mënyrë që paganët dhe rusët të shijojnë pak ferrin e tiranisë së tyre”, citohet te kete thene ai, duke iu referuar Rusise dhe Iranit. 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne