Drejtuesit më të lartë të shtetit të Kosovës do takojnë Mogherini-n

Drejtuesit e institucioneve të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj, zëvendës-kryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, zëvendës-kryeministri Fatmir Limaj dhe zëvendës-kryeministri dhe ministër për Diasporë dhe Investime Strategjike, Dardan Gashi, vendosën në një takim të përbashkët, që të mërkurën e datës 18 korrik të takojnë Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian Frederica Mogherini në Bruksel.

Udhëheqësit e institucioneve të Republikës së Kosovës, do t’i konfirmojnë Mogherini-t përkushtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës, për dialog me Serbinë dhe po ashtu përkushtimin dhe angazhimin tyre për përfshirjen e opozitës në dialog, respektivisht krijimin e një ekipi gjithëpërfshirës. (ATSH)

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne