Bota

Droni spiunë izraelitë rrëzohen në Libanin jugor

Një dronë izraelite (UAV) është rrëzuar në Libanin e jugut, njoftoi rrjeti mediatik libanez Al Manar.

Aksidenti ndodhi në një zonë të vendosur ndërmjet fshatrave Beit Hanoun dhe Bereshit.

Në mediat libaneze nuk përmendet arsyeja e aksidentit.

Sipas Al-Manar, droni pa pilot u qëllua nga një raketë para rrëzimit të tij.

Dronët izraelitë dhe avionëve luftarak që fluturojnë mbi Liban janë diçka rutinë.

Libani ka protestuar shumë herë kundër shkeljes së hapësirës ajrore të saj.

Burimi : IRNA/ ML

OPINIONE