Sociale

E dhimbshme: Miliarderi mbyt vajzën 7 vjeçare, ky është reagimi i nënës

Një biznesmen i pasur nga Londra mbyti me duar vajzën e tij shtatëvjeçare në shtëpinë e tyre në jug të Londrës.

Peters, 55 vjeç, u arrestua dhe u akuzua për vrasje, ndërsa mjekët luftuan për të shpëtuar jetën e vajzës së tij në spital por nuk ia dolën.

Sophia vdiq pasi pas plagëve të rënda të shkaktuara nga babai i saj.

Një fotografi e saj është hedhur në internet duke mbajtur një letër që thotë “Të dua mami dhe babi”.

Nëna e Sofjes, Thai Promsat, nuk ishte në shtëpinë e tyre 1 milion dollarëshe në kohën kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Ajo më vonë ka postuar një shkrim në Facebook duke thënë: “Unë të dua shumë dhe të dua përgjithmonë e dashur.”

Peters babai i vajzës thuhet se ka asete biznesi prej rreth 1.3 milion dollarësh sepse drejton një biznes me objekte antike.

Ende nuk janë zbuluar arsyet e këtij krimi të rëndë ndërsa policia ka arestuar babain vrasës.