Shqiperia Sociale

E fundit/ Zjarr në komisariatin e policisë

Një incident i pazakontë ka ndodhur në Komisariatin e Policisë së Kavajës mbrëmjen e djeshme. Sipas policisë , rreth orës 23:37, në parkingun brenda Komisariatit të Policisë Kavajë, ka rënë zjarr në pjesën e pëparme, të automjetit tip “Citroen”.

Si pasojë e flakëve të këtij mjeti, që është në pronësi të punonjësit të policisë J. B, është dëmtuar në pjesën e përparme të derës dhe automjeti tip “Mercedes Benz”, i parkuar pranë automjetit tip “Citroen”, pasi ishte i bllokuar nga ana e Specialistëve të Komisaraitit si provë materiale.

Shërbimet zjarrfikëse bënë të mundur shuarjen e zjarrit dhe nga veprimet e kryera rezultoi se, shaku i zjarrit ka qënë aksidental, si pasojë e një masë elektrike, në pjesën e baterisë së automjetit tip “Citroën”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë për vlerësim./ Opinion