Edi Rama ndalon 200 shqiptarë për Izraelin

Policia e shtetit ditën e sotme është gritur në këmbë për shkak të ndeshjes Shqipëri-Izrael. Kryeministri ka nisur sot arrestimet e shqiptarëve për t’i bërë qejfin hebrenjve izraelitë.

Deri tani, ende pa nisur ndeshja janë arrestuar 200 qytetarë, tifoze dhe patriote të cilët qeveria Edi Rama i ka akuzuar si persona të dyshimtë. Ky është një terror fare i padrejtë, që po arreston persona të pafajshëm në shtëpitë e tyre.

Këto njerëz janë të pafajshëm, që po ndalohen padrejtësisht dhe kjo situatë na kthen në retrospektivën e vitit 2016.

Ndeshja nis në orën 20:45 në stadiumin “Elbasan Arena” dhe deri atëherë numri i të ndaluareve nuk dihet se deri ku do të arrijë.

/Gazeta impakt/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne