Edi Rama con perforcime policore per te shypur dhe burgosur kuksianet

Situata në Rrugën e Kombit vazhdon të jetë kaotike. Protestuesit nuk janë larguar ende, ndërsa radhët e automjeteve janë të gjata. Kuksianet duan ti japin fund njehere e mire shtypjes policore dhe gjobave qe qeveria e Edi Rames dhe Erion Velise po u ben shqiptareve me rrugen e vetme qe ata kane. Pas fitores me shkaterrimin e pikes se haraçit te oligarkut Shefqet Kastrati, qeveria antishqiptare e Rilindjes po mobilizon banda policore, kryesisht nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në Shkodër e Lezhë qe te shtypi revolten popullore në Kukës.

Nga ana tjetër raportohet se pritet qe zabitet e Edi Rames do te mbushin burgjet me rinine e Kukesit e cila refuzon ti nenshtrohet gjobes se Shefqet Kastratit dhe qeverise se Sorosit ne Tirane.

Nga ana tjetër mësohet se kryeministri Edi Rama ka ndërprerë axhendën e takimeve në Vlorë, duke u kthyer në kryeqytet qe te monitoroje sulmin kunder liridashesve kuksiane.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne