Ekonomi Shqiperia

Edi Rama kercenon kuksianet: premton hakmarrje dhe mbrojtje te oligarkeve

Kryeministri oligark i shqiptareve Edi Rama, i cili ne bashkepunim me oligarkun e naftes Shefqet Kastratin ka vendosur qe t’u marri harac shqiptareve ne rrugen e kombit i eshte pergjigjur aksionit qytetar te kuksianeve me nje kercenim publik. Ai u premton hakmarrje policore dhe shtypje te dhunshme qytetareve te Kukesit te cilet kane guxuar te prekin me dore postbllokun e Shefqet Kastratit ne Kukes. Me poshte eshte kercenimi i kryeministrit LGBTist – Sorosit shqiptar:

Dhuna barbare mbi pronën e përbashkët dhe reagimi i dhunshëm ndaj forcave të rendit në Kukës, do të marrin përgjigjen e merituar me të gjithë fuqinë e ligjit mbi këdo që ka ngritur dorën e paligjshmërisë! Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!

Por qytetaret i pergjigjen katolikut Edi Rama duke e quajtur moster, barbon, dhe duke ju lutur Allahut qe ta vrase:

Alexey Petrov a ca monstre je ti te vjen keq per oligarket ik aty mbase te djegin dhe ty

Bledar Kola Meqe ishe i sigurte qe si ngrihej popullit , zamet e ke tja ulesh tani zoti kryeminister…

Lulzim Gjoni Ik o barbon Po vdesin per buk njerzit cfr ligji flet me ju marr dhe frymen e fundit
Fili Shehu O na hanksh mutin o Ordiner o Drama e shqiptareve o Ty Allahu te vraft ty Sali Berishen Ilir mutin e lulzim kaken ju ishallah Zoti ju denon se popllit ja keni rras ne goj Felliqesira e kti vendi

Juli Muca Po tvje fundi or bab se po mer homllat shpejt a thu je zoti ktij vendi! Shqiperia dhe shqiptaret rrespektohen dhe duhet tjesh perules ndaj cdo shqiptari sepse ishim ne ato qe te dham kte post dhe jan po shqiptart qe te heqin nga ai post! Cdo shtet ka lSee More

OPINIONE