Islamofobi Shqiperia

Eduart Nocaj bën thirrje terroriste kundër memorialit turk

Eduart Nocaj bën thirrje terroriste kundër memorialit turk në Tiranë. Islamofobi Ndocaj ndryshe “kaubojsi” shprehet se do paguajë 2000 euro për atë që sulmon dhe shkatërron këtë memorial.

Pse nuk dënon ligji këtë injorant?!

Statusi i islamofobit Eduart Ndocaj:

Ish-deputeti, i njohur për publikun me nofkën “kaubojsi” ka dalë me një premtim të bujshëm, për prishjen e memorialit turk, që u vendos në Tiranë.

Gjatë një interviste për kanalin NOVA MEDIA, ish deputeti socialist ka deklaruar se paguaj 2000 euro për atë person që rrëzon memoriain.

“Unë kam vendos 200 euro kur e prish atë pllakë, jap dy mijë euro dhe noromalisht do të ruhet anonimiteti.”- u shpreh Ndocaj.

Eduart Ndocaj, ish-deputet socialist në legjislaturën e kaluar, në vitin 2017 u zgjodh kryetar i Bashkimit Demokristian SHQIPTAR PBDKSH. Ai garoi në qarkun e Lezhës si kandidat i pavarur për deputet dhe kreun e bashkisë, por nuk fitoi, ndërkohë që akuzon klasën politike për vjedhje dhe manipulime./gazetaimpakt