Bota

Erdogan dhe Trump zhvilluan një bisedë telefonike

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump.

Në një deklaratë nga Kryesia e Komunikimeve të Presidencës thuhet se në bisedën telefonike që Presidenti Erdoan zhvilloi me Trump-in, i cili po zhvillon fushatën zgjedhore presidenciale në ShBA, është diskutuar për marrëdhëniet bilaterale dhe çështjet rajonale./trt