Bota

Erdogan u takua me Presidentin e Guinesë Ekuatoriale, Mbasogo

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) u takua të shtunën me Presidentin e Guinesë Ekuatoriale, Teodor Obiang Nguema Mbasogo.

Mbasogo dhe bashkëshortja e tij, Constancia Mangue u pritën në Pallatin Vahdettin në Stamboll nga Presidenti Erdoan dhe Bashkëshortja e tij, Emine Erdoan.

Takimi ndërmjet Erdoanit dhe Mbasogo u zhvillua pa praninë e medias dhe zgjati afërsisht një orë e gjysmë./trt