Bota Kuriozitete

“ERTUGRUL”/ Vdekja e “Sadetin Kopek” çmend pronarin e restorantit, bën 50 % ulje (VIDEO)

Të gjithë jemi afeksionuar pas “Ertugrul”. Madje nuk lëmë as reklamë e lajm rozë pa lexuar në lidhje me jetën e kastës së aktorëve që luajnë në këtë serial.

Por, nuk na e merrte mendja që gëzimi dhe triumfi i protagonistëve do përfshinte kaq shumë emocionalisht ndjekësit.

Seriali po transmetohet në shumë vende të botës, një ndër to dhe Kuvajti.

Një pronar i cili i vendosi emrin “Ertugrul” restorantit të tij nuk e ka përmbajtur dot veten nga gëzimi i vdekjes së “Sadettin Kopek” në serial dhe ka bërë një zbritje 50% për gjithë klientët e asaj dite. Ai madje në fasadën e restorantit ka varur dhe flmaurin e fisit “Kayi”.

“Kopek” u vra nga “Ertugrul” në pyll dhe menjëherë pas transmetimit të kësaj pjese mediat sociale ‘u çmendën”.

Të shumta qenë dhe komentet nga fansat e instagramit të cilët shkruanin; “Turqia shpëtoi”; “Sigurohuni mirë që ka vdekur” e të tjera si këto.