Shqiperia

Eurodeputetja Doris Pack: Rama pengon drejtësinë duke mbrojtjtur Tahirin

Për mbrojtjen që kryeministri Rama i ka bërë Saimir Tahirit dhe akuzave që ka hedhur ndaj prokurorisë, ka reaguar edhe ish- eurodeputetja e njohur gjermane, Doris Pack. Ajo thotë se Rama po pengon drejtësinë.

“Shqipëria shtet i së drejtës? – Kandidate për në BE? Kryeministri Rama po e pengon drejtësinë dhe sulmon prokurorët për të mbrojtur mikun e tij, Tahiri.”, shkruan Pack.