Sport

Festa-hakmarrje ndaj Messit, Ronaldo rrezikon 12 ndeshje pezullim

Me dy Champions League radhazi, kampionat, Superkupë e Europës, por edhe thuajse Superkupën e Spanjës, të gjithë e kanë të qartë se po jetojmë në epokën e Realit të Madridit.

Mbrëmë Reali zhvilloi një ndeshje spektakolare në ‘Camp Nou’ duke e mposhtur Barcelonën në finalen e parë të Superkupës së Spanjës 1-3 me golat e Ronaldos dhe Asensios.

Por ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte festimi i Ronaldos pas super golit që realizoi në pjesën e dytë.

Festa ishte një hakmarrje ndaj Messit, pas golit të fitores të realizuar në “El Clasico”-n e prillit të kaluar.

Por mbrëmja e djeshme yllit portugez duket se do i kushtojë shtrenjtë, pasi mori kartonin e dytë të verdhë për simulim dhe rrjedhimisht të kuqin duke dalë nga fusha.

Por i nevrikosur me vendimin Ronaldo ka shtyrë arbitrin, një gjest ky që mund t’i kushtojë disa ndeshje pezullim, teksa në mediat spanjolle flitet se maksimalja që parashikon vendimi është 12.

OPINIONE

INTERVISTA