Kultura Sociale

Feste ne fshat: Ermal Hasimja tregon si ka takuar Macronin e Frances

Tamam sikur ne kohe te komunizmit kur fshataret ngazelleheshin kur takonin shokun Enver apo shoku Ramiz, edhe sot ne Top Channel Ermal Hasimja ka rrëfyer mbresen e tij te madhe qe ka perjetuar kur ka qenë në Francë dhe ka takuar ne park presidentin francez, Macronin.

Teksa udhëtonte me ca miq, Hasimja thote qe ka pare presidentin francez Emanuel Macron teksa ecte me biçikletë me bashkëshorten e tij, gruan plake qe eshte shume vite me e madhe se Macroni.

Ishte një miku i vet që i tërhoi vëmendjen presidentit duke i thënë “Kam një shqiptar këtu që do tju takojë”. Pas kesaj Ermal Hasimja ka takuar liderin e madh dhe legjendar te Frances dhe me kete muhabet emisioni Wake Up ka mbushur edicionin e tij te radhes. Populli shqiptar kur ka pare Ermal Hasimen me Macronin eshte lumturuar si kurre me pare. Me poshte eshte videoja mbreselenese e djalit trim Ermal qe ka takuar te madhin e Frances dhe i ka treguar per bemat e atdheut tone legjendar: