Bota

Finlandë, një person i vrarë në incidentin e dhunshëm

Së paku një person ka humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë plagosur në një incident në qytetin lindorë Kuopio të Finlandës, sipas mediave lokale.

Policia njoftoi se “incidenti i dhunshëm” ka ndodhur në Qendrën tregtare Hermanni, raportoi faqja e lajmeve YLE.

Qendra tregtare ndodhet në ambientet e Kolegjit Profesional Savo, thuhet më tej./AA

Etiketa