Shqiperia

Flamur Noka bën deklaratë homofobe, sulmon Veliajn për flamurin LGBTI në Bashkinë e Tiranës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka sulmuar kryebashkiakun Veliaj, për shkak të vendosjes së disa simboleve të komunitetit LGBTI në fasadën e Bashkisë së Tiranës, në kuadër të aktiviteteve të këtij komuniteti.

Noka duke dashur të sulmojë Veliajn, ka përdorur një deklaratë homofobe dhe diskriminuese, ku kërkon që simbole të tilla të mos vendosen në institucionet shqiptare edhe pse ky është një aktivitet normal, që ndodh në shumë vende të Bashkimit Europian, apo vende fqinj si Kosova.

Deklarata e ish deputetit dhe funksionarit të Partisë Demokratike:

Qe je b*th..q kjo eshte puna jote..Qe gjjthe karrieren tende e ke bere bazuar te vlerat e b…. ,edhe kjo eshte puna jote. Qe te shkoi jeta duke i lepire b… Edi Rames edhe kjo prape eshte puna jote . Qe te gjesh veten shpirterisht dhe te kesh simbol te vlerave tua keto ngjyra prape eshte puna jote.. Por mbaje dhe vendose te shpia jote ..Sepse ky institucion shteteror perfaqeson qytetaret e Tiranes , dhe aty vendoset vetem flamuri kombetar dhe jo ngjyrat e by… tende ..“, shkruan Noka në rrjetet sociale, duke e shoqëruar edhe me një foto-montazh të Veliajt.

 

 

/tpz