Florian Marku ngre peshë shqiptarët, mbyt në gjak boshnjakun dhe fiton me nokaut

Florian Marku nuk njeh rivalë. Kickboksieri shqiptar ka arritur sonte një tjetër fitore të madhe në Linc të Austrisë. Djaloshi shqiptar arriti të triumfojë përballë rivalit boshnjak, Dzevad Muftic. Marku e mposhti me nokaut në raundin e dytë. Boshnjaku u dorëzua pasi ishte larë në gjak nga grushtet e boksierit shqiptar.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne