Forcat izraelite arrestojnë 12 palestinezë

Forcat izraelite në Bregun Perëndimor të pushtuar arrestuan 12 palestinezë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e ushtrisë izraelite thuhet se “palestinezët u arrestuan në operacione të organizuara gjatë mbrëmjes në disa lokacione të Bregun Perëndimor, ndërsa për shkak të dyshimit se kanë marrë pjesë në aktivitete terroriste”.

Palestinezët janë arrestuar për t’u në pyetje.

Të dhënat zyrtare të palës palestineze thonë se në burgjet izraelite gjenden rreth 5.700 palestinezë, në mesin e tyre rreth 230 të mitur dhe 500 persona në paraburgim administrativ./ AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne