Forcat izraelite arrestojnë dy palestinezë, sulmojnë protestën e krishterë

Policia izraelite arrestojë dy të rinj dhe sulmoi një grup pjesëmarrësish në Marshimin e të Krishterëve të dielën afër Kishës së al-Salajisë në zonën e Bab al-Asbat, në Qyetetin e Vjetër të Jerusalemit të pushtuar .

Kisha Latine në Jerusalem kremtoi Palmën e së Dielës në Varrezën e Shenjtë në Qytetin e Vjetër të Jerusalemit.

Në një kontekst të ngjashëm, policia sioniste arrestoi mundësin e Jerusalemit, Ibrahim al-Thouli në pengesën ushtarake pranë hyrjes në kampin e refugjatëve Shufat në qytet, Jerusalem.

Burimi : Palestine Info/ ML

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne