Bota

Forcat turke të sigurisë arrestojnë 4 të dyshuar si anëtarë të DAESH-it

Siç bëjnë të ditur burime të sigurisë, 4 të dyshuarit hynë ilegalisht në Turqi nga Siria në orët e para të mëngjesit dhe arrestimi i tyre u realizua përmes një operacioni të përbashkët të Forcave Speciale të Policisë dhe Departamentit të Antiterrorizmit, pas një monitorimi të gjatë dhe vlerësimit të informatave nga terreni.

Pas kontrollit në Njësinë Mjekoligjore të Adanasë, 4 vëllezërit sirianë u dërguan në Drejtorinë Rajonale të Policisë./trt

OPINIONE

INTERVISTA