FOTO/ Plas sherri te Varrezat e Dëshmorëve, përplasje fizike pas homazheve

Perplasje fizike pas homazheve te bera ne Varrezat e Deshmoreve. Teksa nostalgjiket dhe komunistet me foto te Enverit dhe thirrje per lavdine e tij kane bere thirrje “Rrofte Enver Hoxha”, dikush mes turmes ka bere thirrje kunder tij “Enver Hoxha te q.. r…”.

“Partise Komuniste dhe Enver Hoxhes i takon lavdia”-kane thirrur ne kor komunistet, por mes tyre kane nderhyre disa persona qe i kane rrembyer pankartat dhe fotot e enverit dhe i kane qelluar me to. Aty ka plasur me pas edhe dhuna.

Nderkohe qe edhe kurorat e vendosura jane rrembyer nga Varrezat e Deshmoreve dhe jane prishur qe te gjitha, raporton “News 24”.

Me heret, para se Meta e Rama te benin hoamzhe, disa nostalgjikë komunistë, të cilët si çdo vit janë shfaqur me pankarta në nder të diktatorit Enver Hoxha dhe figurave të tjera kyçe të Luftës së Dytë Botërore.

Në njërën prej pankartave të tyre shkruhet: “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha”.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne