Foto/ Po hetonte vrasjen e Ivanoviç, dhunohet gazetari serb

Gazetari serb Stefan Cvetkoviqi, i cili po heton vrasjen e Oliver Ivanoviçit është dhunuar brutalisht në Beograd. Në një nga postimet e tij në “Facebook”, ai ka thënë se gjendet i sigurt jashtë Serbisë, pa e bërë të ditur se si ka ikur, ndërsa ka publikuar foto i plagosur.

Cvetkoviçi ka thënë ndër të tjera se:

E madhe është forca me të cilën po përballem, por se e shenjte është shenjtëria me të cilën mbrohem. Mua mund të më vrisni, por jo edhe të vërtetën.

Gazetrai serb Stefan Cvetkoviqi

Cbetkoviçi ka dhënë edhe një deklaratë në institucionet hetimore të Republikës së Kosovës për vrasjen e Ivanoviçit. Edhe gazetarë të tjerë qe po e hetojnë vrasjen e Ivanoviçit, kanë akuzuar direkt pushtetin në Serbi si përgjegjës për vrasjen e tij, ashtu edhe për trysnitë dhe kërcënimet që po u bën pushteti atyre. Para disa ditësh Cbetkoviç u rrëmbye nga persona ende të panjohur në vendlindjen e tij në Bellacërkë.

Gazetari serb Stefan Cvetkoviqi i përgjakur )

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne