Shqiperia

Foto/ Tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.5 në Tiranë e Durrës, qytetarët lënë të tmerruar banesat

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë në Tiranë dhe Durrës rreth orës 21:15.

Magnituda e tërmetit është 5.5 e shkallës rihter, me epiqendër në Hamallaj të Durrësit.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetarët, të cilët kanë lënë banesat.

/Tpz

OPINIONE