Bota Video

Fotoja e tij preku gjithë botën, gazetari: Historia e tij ishte mashtrim

Ju kujtohet rasti i këtij djaloshi sirian i cili pak muaj më parë pushtoi mediat botërore dhe i përloti të gjithë?! Ky djalosh i cili qëndronte ulur në karrige i gjakosur nga bombardimet në Alepo u shpërndarë qindra herë në rrjete sociale, por a ishte e vërtetë gjithë kjo?!

Sipas një gazetari të huaj kjo histori ishte e sajuar dhe djaloshi ishte i lyer me bojë e i mbuluar me pluhur artificial, dhe se dukej qartë se nuk ndjen dhimbje. Por nëse vërtetë ka qenë një mashtrim, këtë mund ta themi pasi nuk ka prova reale dhe mbetet një aludim.

Për me tepër ndiqni se ç’thotë gazetari:

/OPINION.AL